3 Obserwatorzy
13 Obserwuję
marylin

marylin

SŁUCHASZ, ALE CZY SŁYSZYSZ?


         Czy słyszysz tylko to, co chcesz usłyszeć?   Czy odpowiadasz tylko na własne pytania?   Czy udajesz zaangażowanie w rozmowę?

       

            ,,Słuchacz doskonały” książka autorstwa Bernarda T. Ferrari to wyjątkowe kompendium wiedzy z zakresu najważniejszej i najbardziej niedocenianej na co dzień sztuki słuchania. Umiejętność ta stanowi podwalinę prawidłowego funkcjonowania relacji międzyludzkich jak i ma ogromne znaczenie w biznesie. Kolejne rozdziały książki Ferrariego przybliżają nas do zgłębienia tajemnicy jak stać się słuchaczem doskonałym, a co za tym idzie osiągnąć upragniony sukces.

      „W biznesie nikt nie słucha! Nie widzą powodu”. Ferrari protestuje przeciwko aroganckiemu stosunkowi dyrektorów i początkujących biznesmanów wobec głosów z  zewnątrz. Na kartach swej książki udowadnia jak wiele tracą tkwiąc w przekonaniu o własnej nieomylności i zamykając umysły na inwencje i projekty współpracowników. Posiłkując się niezliczonymi przykładami z własnej biografii niezłomnie udowadnia, że każdego wielkiego lidera cechuje  wnikliwe słuchanie. Ferrari postuluje otwarcie umysłu na kreowanie nowych sposobów myślenia i wizji, niekoniecznie tylko własnych. To zapewni nam jedynie dyskusja, zadawanie pytań, a co najważniejsze pokorne słuchanie.

      ,,Słuchacz doskonały” to pozycja, która w zwięzły sposób, aczkolwiek szczegółowo i precyzyjnie podejmuje problem owocnego słuchania. Napisany w sposób przejrzysty i przystępny poradnik da nam odpowiedź na to jakimi jesteśmy słuchaczami. Lektura Ferrariego zmienia nas sposób patrzenia na rozmówcę, uczy trudnej sztuki dyskursu, słuchania, a nie jedynie słyszenia.

       To książka idealna zarówno dla dyrektorów, którzy do dziś nie wiedzieli, że warto słuchać,  jak i stawiających pierwsze kroki w biznesie.

 

Uwaga Spoiler!

OPOWIEDZ… MI… HISTORIĘ.

         
            Wszyscy pasjonujemy się opowieściami, lubimy gdy ktoś w ciekawy i przystępny sposób przedstawia nam swoją historię, opisuje swój dzień. Opowiadanie jest zapomnianą i niedocenianą formą w świecie biznesu. Specjaliści od marketingu, zarządzania, czy public relations dostrzegli jak ogromny potencjał i siła kryje się w tej formie wypowiedzi. Tylko opowiadanie daje tak szeroki wachlarz możliwości, trików ażeby zaciekawić, trzymać w napięciu i do głębi poruszyć zespół współpracowników, partnera biznesowego, czy po prostu słuchacza.

             Całą esencje i moc opowieści odkrywa przed nami na nowo w swej książce Jim Holtje. ,,Potęga Opowieści” to obowiązkowa lektura wszystkich nastawionych na sukces ludzi biznesu. Nie od dziś wiadomo, że opowieść to najskuteczniejsze narzędzie komunikacji jakim dysponujemy.

             Ksiażka Jim’a Holtje’a odpowie nam na pytanie jak zachwycić, zmotywować i zmienić każdą biznesową publiczność. Na kolejnych kartach poradnika poznamy często niełatwą drogę do sukcesu najwybitniejszych postaci naszych czasów. Holtje przy pomocy opowieści prezentuje sylwetki współczesnych guru biznesu. Autentyczne historie bohaterów są pomocnym środkiem, stanowiącym punkt wyjścia, ażeby zaprezentować swoje zdanie, przeforsować własne projekty, zdobyć uznanie szefa i współpracowników.

             Przystępna forma sprawozdania Holtje’a i ramy opowiadania sprzyjają łatwemu zapamiętywaniu licznych anegdot. Co za tym idzie późniejszemu wykorzystywaniu ich, ażeby okiełznać najtrudniejszego rozmówcę. Nawiązanie  przez lidera do zasłyszanych opowieści, ułatwi zmierzenie się z pozoru niewykonywalnymi zadaniami. Sprawi, że współpracownicy zapomną zdania: „ Nie da się!”  

           „Potęga opowieści” jest skarbnicą często zabawnych i niekonwencjonalnych opowieści, których siła tkwi w biograficznym rodowodzie i przystępnej, soczystej formie przekazu. Pozbawiona suchych faktów lektura zapada w pamięć i może być przywoływana w każdej życiowe sytuacji.