3 Obserwatorzy
13 Obserwuję
marylin

marylin

Uwaga Spoiler!

OPOWIEDZ… MI… HISTORIĘ.

         
            Wszyscy pasjonujemy się opowieściami, lubimy gdy ktoś w ciekawy i przystępny sposób przedstawia nam swoją historię, opisuje swój dzień. Opowiadanie jest zapomnianą i niedocenianą formą w świecie biznesu. Specjaliści od marketingu, zarządzania, czy public relations dostrzegli jak ogromny potencjał i siła kryje się w tej formie wypowiedzi. Tylko opowiadanie daje tak szeroki wachlarz możliwości, trików ażeby zaciekawić, trzymać w napięciu i do głębi poruszyć zespół współpracowników, partnera biznesowego, czy po prostu słuchacza.

             Całą esencje i moc opowieści odkrywa przed nami na nowo w swej książce Jim Holtje. ,,Potęga Opowieści” to obowiązkowa lektura wszystkich nastawionych na sukces ludzi biznesu. Nie od dziś wiadomo, że opowieść to najskuteczniejsze narzędzie komunikacji jakim dysponujemy.

             Ksiażka Jim’a Holtje’a odpowie nam na pytanie jak zachwycić, zmotywować i zmienić każdą biznesową publiczność. Na kolejnych kartach poradnika poznamy często niełatwą drogę do sukcesu najwybitniejszych postaci naszych czasów. Holtje przy pomocy opowieści prezentuje sylwetki współczesnych guru biznesu. Autentyczne historie bohaterów są pomocnym środkiem, stanowiącym punkt wyjścia, ażeby zaprezentować swoje zdanie, przeforsować własne projekty, zdobyć uznanie szefa i współpracowników.

             Przystępna forma sprawozdania Holtje’a i ramy opowiadania sprzyjają łatwemu zapamiętywaniu licznych anegdot. Co za tym idzie późniejszemu wykorzystywaniu ich, ażeby okiełznać najtrudniejszego rozmówcę. Nawiązanie  przez lidera do zasłyszanych opowieści, ułatwi zmierzenie się z pozoru niewykonywalnymi zadaniami. Sprawi, że współpracownicy zapomną zdania: „ Nie da się!”  

           „Potęga opowieści” jest skarbnicą często zabawnych i niekonwencjonalnych opowieści, których siła tkwi w biograficznym rodowodzie i przystępnej, soczystej formie przekazu. Pozbawiona suchych faktów lektura zapada w pamięć i może być przywoływana w każdej życiowe sytuacji.