3 Obserwatorzy
13 Obserwuję
marylin

marylin

SŁUCHASZ, ALE CZY SŁYSZYSZ?


         Czy słyszysz tylko to, co chcesz usłyszeć?   Czy odpowiadasz tylko na własne pytania?   Czy udajesz zaangażowanie w rozmowę?

       

            ,,Słuchacz doskonały” książka autorstwa Bernarda T. Ferrari to wyjątkowe kompendium wiedzy z zakresu najważniejszej i najbardziej niedocenianej na co dzień sztuki słuchania. Umiejętność ta stanowi podwalinę prawidłowego funkcjonowania relacji międzyludzkich jak i ma ogromne znaczenie w biznesie. Kolejne rozdziały książki Ferrariego przybliżają nas do zgłębienia tajemnicy jak stać się słuchaczem doskonałym, a co za tym idzie osiągnąć upragniony sukces.

      „W biznesie nikt nie słucha! Nie widzą powodu”. Ferrari protestuje przeciwko aroganckiemu stosunkowi dyrektorów i początkujących biznesmanów wobec głosów z  zewnątrz. Na kartach swej książki udowadnia jak wiele tracą tkwiąc w przekonaniu o własnej nieomylności i zamykając umysły na inwencje i projekty współpracowników. Posiłkując się niezliczonymi przykładami z własnej biografii niezłomnie udowadnia, że każdego wielkiego lidera cechuje  wnikliwe słuchanie. Ferrari postuluje otwarcie umysłu na kreowanie nowych sposobów myślenia i wizji, niekoniecznie tylko własnych. To zapewni nam jedynie dyskusja, zadawanie pytań, a co najważniejsze pokorne słuchanie.

      ,,Słuchacz doskonały” to pozycja, która w zwięzły sposób, aczkolwiek szczegółowo i precyzyjnie podejmuje problem owocnego słuchania. Napisany w sposób przejrzysty i przystępny poradnik da nam odpowiedź na to jakimi jesteśmy słuchaczami. Lektura Ferrariego zmienia nas sposób patrzenia na rozmówcę, uczy trudnej sztuki dyskursu, słuchania, a nie jedynie słyszenia.

       To książka idealna zarówno dla dyrektorów, którzy do dziś nie wiedzieli, że warto słuchać,  jak i stawiających pierwsze kroki w biznesie.